Tekne ve Yat Sigortası

TEKNE YAT SİGORTASI

Sigortanız, kaza durumunda üçüncü şahıslara karşı doğabilecek hukuki sorumluluğunuzu (yatınızın çarpıştığı teknede veya üzerindeki malda oluşabilecek kayıp ve hasarlar gibi) ve ödemek zorunda kalabileceğiniz bazı hukuki savunma masraflarınızı da teminat altına alıyor.

Yat tanımı kapsamına giren unsurların rayiç değerleri üzerinden sigorta bedelinin saptanması gerekmektedir. Şirketimiz uzmanlaşmış kadrosu ve deneyimi ile risk danışmanlığında da yardımınıza hazırdır.

Sigortanızın kapsamına, yatınızın gövdesinin yanı sıra, poliçede belirtilmeleri koşuluyla makineleri, servis botları ve yatınızla birlikte alınıp satılması mutat olan donanım ve ekipman da dahildir. Yatınızın adını taşımayan servis botları, zati eşyalar, kumanya, yakıt, balıkçılık takımları ve demirleme donanımlarıysa sigorta kapsamı dışında kalır.


MAVİ DALGA YAT SİGORTASI

Mavi Dalga Yat Sigortası ile özel kullanım amaçlı teknenizi, “Enstitü Yat Klozu” kapsamında bulunan denizde, yatma mahallinde, çekek yerinde, çekek yerine çekilirken veya indirilirken, deniz kazası ve tehlikeleri (fırtına, çatma, çarpma, oturma), korsanlık, yangın, deprem, volkanik patlama, yıldırım, hava taşıtlarıyla temas gibi standart pek çok riskin yanında teknenizin özelliğine göre Makine Kırılması, Çevre Kirliliği, Kişisel Eşyalar; tekne personeli için Ferdi Kaza, Çekme ve Kurtarma, Elektronik Cihaz ek teminatları ile güvence altına alıyor. Ayrıca zengin içeriği ile 7 gün 24 saat Yat Asistans Hizmeti ile sahip olabilirsiniz.

Tekneleri olası risklere karşı ihtiyaçlara göre genişletilmiş teminat yapısı ile güvence altına alan Mavi Dalga Yat Sigortası ürününü deniz tutkunlarına sunuluyor.